Znamy europejskie ceny Windows 10

Windows 10 dla większości użytkowników będzie dostępny za darmo. Nie wszyscy załapią się jednak na darmową aktualizację. Nową licencję będą musieli kupić np. posiadacze Windows XP. Ile przyjdzie im za nią zapłacić? Poznaliśmy europejskie ceny Windows 10.

Microsoft już jakiś czas temu opublikował amerykańskie ceny licencji Windows 10. Było to odpowiednio 129 dolarów i 199 dolarów za wersję Home oraz Pro. W przypadku europejskich stawek będzie nieco drożej.

Windows 10 Home będzie w Europie kosztować 135 euro. Niestety obecnie nie znamy jeszcze ceny wersji Pro, jednak większość użytkowników i tak będzie zainteresowana edycją Home. Nie trzeba być matematykiem by zauważyć, że na Starym Kontynencie cena za Windows 10 jest nieco większa, niż w Stanach Zjednoczonych.

Nieco gorzej sytuacja wygląda w Wielkiej Brytanii. Tam za podstawową licencję trzeba będzie zapłacić 99 funtów brytyjskich. Mieszkańcy Zjednoczonego Królestwa za Windows 10 zapłacą zatem najwięcej.

Jeżeli w celach porównawczych przeliczymy wszystkie ceny na dolary, w Stanach Zjednoczonych Windows 10 Home będzie kosztować 129 dolarów, w Europie 151 dolarów, natomiast w Wielkiej Brytanii 155 dolarów. Różnice nie są zatem duże.

Jednocześnie Microsoft w swoich materiałach promocyjnych informuje, że podane ceny są orientacyjne i mogą się różnić od tego, co zaproponują nam sklepy.

Źródło: Instalki

1 thoughts on “Znamy europejskie ceny Windows 10

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *