Microsoft prezentuje nową tapetę na pulpit dla Windowsa 10

Już w przyszłym miesiącu Microsoft wypuści długo oczekiwany system Windows 10. Wczoraj informowaliśmy o planowanych cenach za poszczególne licencje, ale to nie koniec nowości. Poznaliśmy również wygląd nowej tapety, która prawdopodobnie będzie domyślnie wyświetlana na pulpicie po uruchomieniu systemu.

Głównym celem Microsoftu jest zdobycie ponad miliarda użytkowników Windowsa 10 w ciągu nadchodzących dwóch-trzech lat. Aby to osiągnąć nie wystarczy wprowadzenie nowych funkcji. Nie mniej istotną kwestią są wrażenia wizualne, a te w pierwszej kolejności przekładają się na udostępniony pulpit. Na oficjalnym kanale Microsoftu na YouTubie ujawniono wygląd nowego pulpitu dla Windowsa 10. Co więcej, przedstawiono cały proces tworzenia poszczególnych elementów, wchodzących w skład prezentowanej grafiki.

Zespół odpowiedzialny za tapetę wykorzystał do jej stworzenia wiele efektów, wliczając w to lasery, diody LED, a także wykorzystując sztuczną mgłę. Twórcy podkreślają, że nie korzystali z Photoshopa i cały efekt powstał przy udziale wielu specjalistów, co można zaobserwować na poniższym materiale wideo.

Microsoft nie potwierdził oficjalnie, że będzie to domyślna tapeta. Biorąc jednak pod uwagę ujawniony materiał oraz czas, jaki włożono w projekt, niewykluczone jest, że właśnie ten obraz ujrzymy jako pierwszy podczas uruchamiania „Dziesiątki”. Jak oceniacie nowy pulpit?

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *