Duża aktualizacja systemu Windows 10 w wersji October 2018 Update

October Update 2k18

Windows 10 w wersji October 2018 Update otrzymał właśnie dużych rozmiarów aktualizację, która wprowadza sporo poprawek błędów i szereg usprawnień. Aktualizacja KB4490481 nie została udostępniona w ramach Patch Tuesday, bo pod względem bezpieczeństwa nie jest ona wyjątkowo istotna. Nie zawiera bowiem żadnych krytycznych łatek. Co w takim razie obejmuje? Lista zmian jest ogromna; poniżej przedstawiony został tzw. crème de la crème, czyli to co najistotniejsze.

Aktualizacja podnosi system do wersji 17763.404 i przede wszystkim rozwiązuje problem występujący na komputerach, które posiadają kilka podłączonych urządzeń audio. Problem polegał na niespodziewanym zatrzymaniu działania aplikacji, które oferują zaawansowane opcje zewnętrznych i wewnętrznych urządzeń audio. Występował on szczególnie u tych użytkowników, którzy wybrali zewnętrzne urządzenie inne, niż domyślne.

Ponadto Microsoft wprowadził poprawkę dla Trybu gry, który nie będzie miał już negatywnego wpływu na różnego rodzaju oprogramowanie do streamowania i nagrywania rozgrywki. Gigant twierdzi również, że usunął błąd, który powodował reset układu kafelków w menu Start przy każdym logowaniu. Problem ten wystąpił po uaktualnieniu do systemu Windows 10 w wersji 1809.

To jest tylko wierzchołek góry lodowej, bo jak zostało wspomniane na początku artykułu, lista zmian jest dużo większa. Pełna lista, zamieszczona została na stronie Microsoftu.

October 2018 Update to jedna z najgorzej ocenianych aktualizacji, głównie przez aferę ze znikającymi plikami i obecnie jest zainstalowana na zaledwie 26% komputerów z Dziesiątką. Jak widać, Microsoft stale ją szlifuje, ale tuż za rogiem jest już kolejna duża aktualizacja, czyli April 2019 Update.

Źródło: Instalki, Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *