Microsoft odświeża specyfikację Surface Book 2

Surface Book 2

W ubiegły weekend Microsoft po cichu postanowił zaktualizować swoje portfolio sprzętowe – w tym komputery z serii Surface. Zamiast stawiać na nowe produkty, Amerykanie odświeżyli specyfikację tych, które są już dostępne na rynku. Mowa tu konkretniej o Surface Book 2. Opisywane urządzenie doczekało się nowego procesora Intel Core i5 8 generacji, co w przypadku hybryd 2w1 zapewnia naprawdę spory dopływ mocy do wykonywania codziennych zadań.

Nowa wersja Microsoft Surface Book 2 wykorzystuje do działania procesor Intel Core i5-8350U ósmej generacji – to poważna zmiana względem poprzedniej generacji. Do tej pory dostępna na rynku hybryda korzystała z czipu siódmej generacji Intela, który posiadał tylko i wyłącznie dwa rdzenie. Nowy Surface Book 2 został wyceniony na 1500 dolarów w konfiguracji, która zawiera w sobie 8 GB pamięci RAM oraz dysk twardy SSD o pojemności 256 gigabajtów.

Microsoft stawia na naprawdę ciekawy zabieg – odświeżony sprzęt jest bowiem pozycjonowany inaczej, tym razem nieco w „środku”. W przypadku Surface Booka 2 z procesorami 7 generacji Intela trzeba było wybrać model z czipem Core i7, aby uzyskać wydajność podobną do tej, która obecnie dostępna jest w nowej wersji z procesorem Core i5. Użytkownicy mogą liczyć na taktowanie zegara na poziomie 3,6 Ghz w trybie Boost. Podczas podstawowej, mniej wymagającej pracy, układ Core i5-8350U działa z taktowaniem na poziomie 1,7 GHz. 

Na ten moment nie wiadomo, kiedy Microsoft zaprezentuje światu komputer Surface Book 3, jednak bardzo możliwe, że więcej na temat tego sprzętu dowiemy się już 17 kwietnia podczas specjalnej konferencji producenta, która odbędzie się w Nowym Jorku. Warto pamiętać, iż dalej możecie kupić starszą wersję Surface Booka 2 tańszą o około 200 dolarów w konfiguracji z procesorem dwurdzeniowym, 8 GB RAM oraz 256 GB miejsca na dane.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *