Game Mode w Windows 10 – wzrost wydajności znikomy

Windows 10 gaming

Tryb gier w Windows 10 pojawił się już w wersji testowej systemu, a część graczy postanowiła go przetestować. Pierwsze wyniki nie napawają jednak optymizmem.

Game Mode ma w założeniach poprawiać wydajność w grach dzięki odpowiedniemu zarządzaniu zasobami systemu. Microsoft wyjaśnia, że użytkownicy otrzymają bardziej płynny obraz w ulubionych tytułach.

Pierwsze testy wskazują jednak, że wzrost wydajności jest minimalny i praktycznie niezauważalny. Serwis Laptop Mag postanowił sprawdzić działanie funkcji w kilku grach. W przypadku GTA V na wysokich ustawieniach graficznych, notebook Asus ROG Strix GL753 osiągnął średnio 31,22 klatek na sekundę z włączonym trybem gier. Bez Game Mode jest to natomiast 28 klatek na sekundę.

Wzrost jest zatem znikomy. Co więcej, testy w Hitmanie i Rise of the Tomb Raider nie wykazały żadnej poprawy w Game Mode.

Powyższe wyniki potwierdzają także internauci publikujący własne testy. Są oni zgodni, że Game Mode w obecnej formie nie oferuje większej wydajności.

Warto jednak pamiętać, że tryb ten wciąż znajduje się w fazie prac. Debiut finalnej wersji nastąpi wraz z premierą aktualizacji Creators Update. Być może wtedy wyniki testów będą nieco bardziej zadowalające.

Źródło: Laptop Mag via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *