Windows Cloud odpowiedzią Microsoftu na Chrome OS?

Windows 10 creators update

W sieci pojawiły się kolejne informacje na temat Windows Cloud, czyli odchudzonego systemu, który w ostatnich dniach został odkryty w plikach Windows 10.

Wbrew swojej nazwie, Windows Cloud nie będzie korzystać z możliwości chmury i streamingu – informuje Mary Jo Foley, powołując się na własne źródła.

Czym zatem może być wspomniany system? Odpowiedzią Microsoftu na Chrome OS. To uproszczona wersja Windows 10, która będzie w stanie uruchamiać wyłącznie aplikacje z Windows Store, stworzone w ramach Unified Windows Platform.

Mary Jo Foley podaje, że w rzeczywistości jest to odpowiednik Windows RT, który był rozwijany równolegle obok Windows 8 i również oferował obsługę wyłącznie aplikacji ze sklepu Microsoftu.

Głównym celem stworzenia Windows Cloud ma być rzekomo chęć konkurowania z tanimi urządzeniami opartymi na Chrome OS. W oficjalnych kanałach Microsoft nie będzie jednak promować systemu w ten sposób.

Kiedy premiera? Zważając na fakt, że wzmianki na jego temat pojawiły się w wersji testowej Windows 10 z Creators Update, debiutu można się spodziewać w okolicach kwietnia – podaje Jo Foley.

Źródło: ZDNet via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *