[Creators Update] Microsoft Edge wzbogacona o nowe funkcje

microsoft edge

Microsoft przedstawił na swoim blogu nowości, jakie zadebiutują w przeglądarce Edge w ramach aktualizacji Creators Update dla Windows 10.

Część funkcji jest dostępna już teraz w wersji testowej systemu. Mowa między innymi o łatwiejszym zarządzaniu kartami. Użytkownicy otrzymają możliwość grupowania otwartych kart oraz ich szybkiego podglądu.

Pojawi się też wbudowany moduł do czytania e-booków, które całkiem niedawno zadebiutowały w Windows Store. Czytelnik będzie mógł zmienić czcionkę, jej wielkość itp., dostosowując lekturę do własnych preferencji.

Będzie też łatwiejsze robienie zakupów w sklepach internetowych, obsługujących Payment Request API. Dzięki temu użytkownik w łatwy sposób wskaże zapisaną wcześniej metodę płatności oraz adres dostawy, bez konieczności przedzierania się przez stertę formularzy.

Microsoft Edge otrzyma także wsparcie dla WebVR. Przeglądarka będzie zatem obsługiwać wirtualną rzeczywistość na witrynach, które zostały do tego przystosowane.

Gigant z Redmond zapewnia również, że wciąż pracuje nad urozmaicaniem dostępnej biblioteki rozszerzeń przeglądarki. Deweloperzy mają teraz dostęp do około 30% więcej API, niż wcześniej. Na ich podstawie mogą budować bardziej zaawansowane wtyczki.

Wspomniane zmiany i nowości pojawią się wraz z Creators Update. Aktualizacja ma zadebiutować w okolicach kwietnia.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *