Koniec podstawowego wsparcia dla systemu Windows 8.1

Windows 8.1 logo

Wczoraj, 9 stycznia 2018 roku, Microsoft oficjalnie zakończył podstawowe wsparcie systemu Windows 8.1. A to oznacza, że produkt ten nie otrzyma już aktualizacji dodających nowe funkcje czy poprawiających błędy, które powodują niestabilne działanie.

Osoby, które wciąż korzystają z tego systemu, powinny rozważyć przesiadkę na Windows 10, który posiada pełne wsparcie. Przez kilka najbliższych dni aktualizację można przeprowadzić za darmo.

Warto dodać, że Microsoft wciąż świadczy dodatkowe wsparcie dla Windows 8.1. Polega ono wyłącznie na udostępnianiu aktualizacji związanych z bezpieczeństwem. Jeżeli zatem w systemach Windows wykryta zostanie poważna luka, Windows 8.1 otrzyma aktualizację. Wsparcie dodatkowe zostanie zakończone 10 stycznia 2023 roku, czyli dokładnie za pięć lat.

Windows 8.1 już teraz nie jest używany przez zbyt wielu użytkowników. System okazał się nietrafiony, a wiele osób narzekało na jego konstrukcję, pozostając przy Windows 7. Według NetMarketShare Windows 8.1 jest obecnie zainstalowany na 5,71% komputerów na całym świecie. Dodatkowe 1,19% korzysta ze starszego Windows 8.

Źródło: Microsoft, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *