Koniec publicznej bety Windows 7

Zgodnie z zapowiedziami Microsoft poinformował o zakończeniu publicznego programu beta Windows 7. Możliwość generowania klucza produktu będzie aktywna do godziny 21:00 czasu środkowoeuropejskiego (12:00 czasu pacyficznego). Jednak jeżeli użytkownik zdąży rozpocząć pobieranie obrazu ISO przed upływem wyznaczonego czasu będzie mógł sfinalizować pobieranie najpóźniej 12 lutego.

Zainteresowanie pierwszą betą Windows 7 przerosło oczekiwania Microsoftu. Pierwotnie zakładano udostępnienie jedynie 2,5 mln kopii jednak ze względu na dużą aktywność użytkowników podjęto decyzję o ograniczeniu czasowym, a nie ilościowym.

Jak już informowaliśmy obecnie dostępna beta będzie ostatnią – kolejne wydanie systemu będzie miało charakter wersji kandydującej (Release Candidate). Użytkownicy którzy pobiorą system a nie zdążą wygenerować klucza będą mogli korzystać z Windows 7 przez 30 dni. System aktywowany przy pomocy wygenerowanego klucza będzie w pełni funkcjonalny do 1 sierpnia 2009 roku.

Dziś do godziny 21 jest jeszcze czas na rejestrację – wszystkich zainteresowanych odsyłamy do artykułu “Jak legalnie pobrać Windows 7 Beta”.

Źródło: windowsteamblog.com

5 thoughts on “Koniec publicznej bety Windows 7

  1. jakos jeszcze nie zakonczyli tego. dzisiaj mozna sciagac ze stronki MS. Jesli jeszcze duzo popracuja to ten system ma wielkie szanse pobic viste i xp. juz jest sprawniejszy i szybszy, kompatybilny wstecz to mnie cieszy, na 6-letnim kompie nie wymagał dodatkowych zadnych sterowników, procka nie żre na maxxxa, tylko gdy potrzebuje, fakt zajmuje troche mniejsca 6gb przy 1gb ram, 8gb przy 2,5gb ram, jest mniej pamiecio zerny od visty, od 400mb do 800mb

  2. Landrynka nic nie wnosząca? Czy Ty człowieku w ogóle instalowałeś ten system? Bo coś nie wierze… rozumiem, że to beta i nie u każdego działa dobrze (u mnie w pełni ok), ale, żeby nazywac ją nic nie wnoszącą landryną? Nie no przepraszam, nie moge :/ System już w fazie beta bije Vistę na głowę, a jak tak dalej pójdzie (optymalizacja patrz. build 7022) to zdetronizuje XP.

  3. Tak Windows 7 – pobrany zainstalowany i:- po instalacji 9 GB danych na dysku- odpalenie szybkie- grafika miodzio- brak sterowników “starszych” drukarek (mam z przed 2 lat i jej nie widzi 🙁 )- niedziałają u mnie niektóre progamy z instalką na Viste- zamyka się poprawnie a po starcie informacja że błąd zamknięcia- wiatrak procesora non stop wieje na max. mimo braku otwartych programów 🙁 -szkoda W sumie system mi się podoba mimo utrudnionej (jak dla mnie) możliwości konfigurowania systemu (o XP-ku mój cudowny). Popracuję na nim jako na 2 systemie do sierpnia i… wracam na swojego XP. a do tego siądę jak będzie W7 SP2 :)Ogólnie lepszy od visty jesli chodzi o płynność ale sam system taka landrynka nic nie wnosząca (przynajmniej po kilku dniach zabawy)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *