Procesory AMD Ryzen jednak nie będą obsługiwać Windows 7

Amd Ryzen

AMD Ryzen to długo wyczekiwane procesory od największego konkurenta Intela. Układy mają powalczyć o prym niezłą wydajnością i stosunkowo niską ceną.

Całkiem niedawno w sieci pojawiły się informacje, że AMD Ryzen będą działać w połączeniu z Windows 7. Producent postanowił zabrać głos w sprawie i zdementować plotki.

AMD wyjaśniło, że owszem, testowało Ryzeny na Siódemce, ale ostatecznie nowa rodzina procesorów będzie obsługiwać wyłącznie Windows 10. Posiadacze urządzeń z wcześniejszym systemem obejdą się smakiem lub będą zmuszeni do przesiadki na nowszą wersję okienek. Dotyczy to także Windows 8.

Warto dodać, że jeden ze sklepów ujawnił już prawdopodobne ceny układów. Za AMD Ryzen 7 1700 z ośmioma rdzeniami i szesnastoma wątkami trzeba będzie zapłacić 316 dolarów. Najmocniejszy model Ryzen 7 1800X to natomiast koszt 490 dolarów. Dla porównania Intel Core i7-6900K kosztuje 1049 dolarów.

Oficjalna premiera AMD Ryzen może nastąpić już w przyszłym miesiącu.

Źródło: TechSpot via Instalki

1 thoughts on “Procesory AMD Ryzen jednak nie będą obsługiwać Windows 7

  1. Nie musza sie tym jednak przejmowac osoby planujace zakup procesora AMD Ryzen – Czerwoni wlasnie potwierdzili, ze ich nowe chipy beda obslugiwane przez Windowsa 7. AMD takim zagraniem moze zaskarbic sobie wielu zwolennikow – najnowsze, konkurencyjne procesory Intela z generacji Kaby Lake wymagaja zainstalowanego Windowsa przynajmniej w wersji 8.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *