Compact Overlay czyli tryb picture-in-picture w ramach aktualizacji Creators Update

Windows 10 PIP

Microsoft wypuścił wczoraj kolejną wersję testową Windows 10, zawierającą wszystkie nowości dostępne w aktualizacji Creators Update. A to oznacza, że gigant zakończył nad nią prace i skupi się teraz na poprawkach i eliminacji błędów.

Jedną z ostatnich ciekawych nowości Creators Update będzie tryb picture-in-picture, nazwany przez Microsoft jako Compact Overlay. Pozwala on wyświetlać zawartość jednej z aplikacji w niewielkim okienku, dzięki czemu użytkownik może np. oglądać film i przeglądać arkusz kalkulacyjny jednocześnie.

Niestety Compact Overlay będzie dostępny wyłącznie dla aplikacji z Windows Store, powstałych w ramach UWP (Universal Windows Platform). Deweloperzy otrzymają specjalne narzędzia, dzięki którym zaimplementują tryb w swoich produktach.

W momencie debiutu aktualizacji Compact Overlay będzie dostępny dla wbudowanych aplikacji systemowych – Filmy i TV oraz Skype. Dzięki temu użytkownik będzie mógł zainicjować rozmowę wideo w małym okienku, robiąc przy okazji coś innego.

Inne nowości w Windows 10 build 15031 to między innymi Dynamic Lock. To zabezpieczenie, które automatycznie zablokuje komputer, gdy nie wykryje w pobliżu sparowanego za pomocą Bluetooth urządzenia.

To już wszystkie nowinki związane z Creators Update. Aktualizacja ma zadebiutować w kwietniu, choć Microsoft nie podaje jeszcze oficjalnego terminu.

Źródło: The Verge via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *