Windows 10 z nowym wyglądem – to już potwierdzone

project neon

Informacje na temat projektu Neon pojawiały się już pod koniec ubiegłego roku. W jego ramach Microsoft ma pracować nad odświeżonym wyglądem interfejsu Windows 10. Całkiem niedawno pojawiły się pierwsze nieoficjalne zrzuty ekranu.

Podczas streamu zorganizowanego w ramach Windows Developer Day Microsoft oficjalnie ujawnił prace nad nowym wyglądem. Jeden ze slajdów prezentacji przedstawia odświeżony interfejs. Co prawda zdjęcie jest zaciemnione, ale na jego podstawie można poznać styl, który Microsoft postanowił obrać.

Projekt Neon ma wprowadzić nieco bardziej różnorodną paletę barw do aplikacji w Windows 10. Pojawi się więcej animacji, efektów rozmyć oraz „płynności”. Interfejs ma być bardziej spójny.

Windows Central podaje, że odświeżenie interfejsu dotknie wszystkich urządzeń napędzanych przez Dziesiątkę. Oprócz komputerów będą to smartfony, konsole Xbox One, a także gogle HoloLens.

Nowa oprawa graficzna ma zostać zaimplementowana wraz z kolejną dużą aktualizacją systemu, której możemy się spodziewać jesienią bieżącego roku. Więcej informacji na temat samej identyfikacji graficznej powinniśmy poznać w maju, podczas konferencji Build.

Źródło: Windows Central via Instalki

1 thoughts on “Windows 10 z nowym wyglądem – to już potwierdzone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *