Windows 10: wyciekły screeny projektu interfejsu Neon

Interfejs Neon

Już w ubiegły roku pojawiły się pierwsze przecieki na temat planów odświeżenia wyglądu interfejsu systemu Windows 10. Teraz za sprawą screenów możemy podejrzeć jak zmiany wyglądają w rzeczywistości.

Aktualna wersja Windows 10 wykorzystuje projekt interfejsu znany jako MDL2 (Microsoft Design Language 2), który stanowi rozwinięcie stylu Metro z Windows 7. MDL2 kładzie nacisk na proste geometryczne kształty, nadchodzący Neon ma być rozwinięciem tego stylu.

Groove Music
Groove Music

Aplikacja Outlook w Windows 10

Aplikacja Outlook w Windows 10

Microsoft zamierza skupić się na prostocie i spójności, a Neon wniesie efekty przezroczystości oraz animacje. W istocie jest to powrót do Aero Glass z Windows 7 jednak w nieco innym stylu. Komponent odpowiedzialny za odświeżony interfejs nazwano “Acrylic”. Będzie on odpowiedzialny za efekt rozmycia, a znajdziemy go między innymi w aplikacjach na bocznych panelach nawigacyjnych. Tego typu elementy z pewnością dobrze znane są użytkownikom komputerów z systemem Mac OS.

Groove Music
Animacja w aplikacji Groove Music

Na ostateczną wersję interfejsu przyjdzie nam jeszcze poczekać, premiery można spodziewać się pod koniec roku wraz z udostępnieniem Redstone 3. Opublikowane screeny są zapowiedzią ciekawych zmian. Widać, że Microsoft nie spoczął na laurach i zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami, zamierza nieustannie rozwijać Windows 10.

Źródło: MSPoweruser via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *