Microsoft Excel – wsparcie dla Bitcoina możliwe już w tym roku

Bitcoin
Pomimo różnych prawnych problemów oraz oskarżeń o brak bezpieczeństwa i należytej przejrzystości, Bitcoin cały czas się rozwija i zdobywa nowe terytoria. Na pewno sporym sukcesem dla wirtualnej waluty jest ostatnia deklaracja Microsoftu, który zapowiedział, iż w 2017 roku Excel będzie potrafił wykonywać wszystkie obliczenia i operacje zapisane w Bitcoinach.
Warto zauważyć, iż gigant z Redmond nie pierwszy raz pomaga w rozwoju wirtualnych pieniędzy – firma już wcześniej przygotowała Azure Blockchaine, czyli narzędzie ułatwiające międzynarodowym instytucjom rozliczenia w kryptowalucie.

2016 rok okazał się bardzo pomyślny dla Bitcoina, bowiem został on zaakceptowany przez wiele podmiotów światowej gospodarki. Jest to warunek fundamentalny do osiągnięcia przez kryptowalutę sukcesu i zajęcia silnej pozycji w międzynarodowych rozliczeniach. Początek bieżącego roku również nastraja optymistycznie, jak podaje Bloomberg, istniejący od ośmiu lat Bitcoin osiągnął najwyższy w historii kurs dochodzący do 1140,64 dolarów. Co będzie dalej? Czas pokaże.

Źródło: Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *