Testowy Windows 10 oznaczony numerem 15002 został wydany

Windows 10

Microsoft wydał pierwszy w tym roku testowy build Windows 10 oznaczony numerem 15002. System jest powoli przygotowywany do debiutu Creators Update.

Jedną z najciekawszych nowości jest funkcja redukcji niebieskiego światła, o której informowaliśmy już wielokrotnie. Po jej włączeniu system automatycznie dostosuje barwę monitora do pory dnia, by nie męczyć wzroku podczas wieczornego użytkowania.

Microsoft odświeżył też ustawienia związane z obrazem. Zmiana rozdzielczości jest teraz nieco łatwiejsza, a aplikacje otrzymały możliwość nadpisania DPI, by lepiej skalowały się w wysokich rozdzielczościach.

Pojawiły się również wspominane już wcześniej foldery z aplikacjami w Menu Start. Dzięki temu użytkownicy będą mogli posegregować programy, z których korzystają najczęściej.

Start folders Windows 10
Foldery będą od siebie oddzielone

Kilka nowości dotyczy Microsoft Edge. Przeglądarka domyślnie blokuje już niebezpieczne elementy Flash. Użytkownik będzie musiał manualnie je zaakceptować po wejściu na stronę.

Edge otrzymał też szybki podgląd zawartości otwartych kart, by można się było zorientować w sytuacji bez konieczności „przeklikiwania” wszystkich pozycji. Do tego pojawiła się możliwość zapisywania i przywracania zestawu kart. Będzie to przydatne np. w przypadku restartu systemu.

Podgląd kart Microsoft Edge
Szybki podgląd kart w Microsoft Edge

Jest także sporo pomniejszych nowości. Jedna z nich dotyczy tworzenia zrzutu ekranu. Od teraz użytkownik będzie mógł zaznaczyć część pulpitu, z której chce wykonać zrzut. Pojawił się również Zielony Ekran Śmierci.

Warto dodać, że nowe funkcje są obecnie dostępne wyłącznie dla osób korzystających z testowej wersji Windows 10. Opisywane nowości zadebiutują w finalnej edycji Windows 10 wiosną, podczas premiery aktualizacji Creators Update.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *