[Windows 10] Gigant eksperymentuje z kolejnym rozwiązaniem

Windows 10

Serwis Windows Central, powołując się na własne źródła związane ze sprawą, informuje, że Microsoft eksperymentuje z wprowadzeniem kart do eksploratora Windows i innych aplikacji dostępnych w Windows 10.

Karty to jedna z najbardziej znanych funkcji wszystkich przeglądarek internetowych. Dzięki nim możemy się przełączać pomiędzy wieloma otwartymi stronami wewnątrz tej samej aplikacji.

Wszystko wskazuje na to, że podobnie będzie z innymi programami Windows. Microsoft nazwał nową funkcję jako „Tabbed Shell”. Według przekazywanych informacji pozwala ona na uruchomienie wielu okien wewnątrz jednej aplikacji. Dzięki temu łatwiej będzie się poruszać w eksploratorze plików czy też w trakcie tworzenia wielu dokumentów w pakiecie Office.

Karty w aplikacjach Windows 10
Karty w aplikacjach Windows 10

Co ciekawe, funkcja ma być zaimplementowana na poziomie systemu, dzięki czemu twórcy aplikacji nie będą musieli integrować jej ze swoimi programami. A to oznacza, że będzie ona działać we wszystkich oknach, począwszy od wspomnianego eksploratora, poprzez aplikacje z Windows Store, a na oprogramowaniu Win32 kończąc.

Obecnie nie wiadomo, czy funkcja ta będzie domyślnie aktywowana, czy też zostanie uruchomiona dopiero w momencie, gdy dwukrotnie włączymy tę samą aplikację.

Źródła nie są pewne, kiedy ewentualnie rozwiązanie to zadebiutuje w systemie. Może to być część aktualizacji Redstone 3 lub Redstone 4.

Źródło/Foto Windows Central via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *