Windows 8: sposób na klasyczne Menu Start

Menu Start

Windows 8 wzbudza wiele kontrowersji nie tylko przez nowy interfejs Modern (znany wcześniej jako Metro) ale i za sprawą usunięcia elementów do których użytkownicy przyzwyczajeni byli od lat. Mowa tu przede wszystkim o Menu Start, które zniknęło z paska zadań i zastąpione zostało przez ekran Start zbudowany z kafelek we wspomnianym już stylu Modern. Na szczęście z pomocą przychodzą pasjonaci, którzy szybko poradzili sobie z ograniczeniami narzuconymi przez Microsoft i stworzyli aplikację, która umożliwia przywrócenie kultowego menu.

W sieci znaleźć można sporo narzędzi, które oferują możliwość przywrócenia Menu Start. Sprawdziliśmy te najpopularniejsze i najlepiej wypada aplikacja Start8 przygotowana przez firmę Stardock. Warto wspomnieć, że działa ona z finalną wersją najnowszego Windowsa, a instalacja jest bezproblemowa. Wystarczy pobrać i uruchomić instalator, a następnie przejść przez kilka prostych kroków.

Start8 Instalacja

Start8 2012-09-01_001611

Start8

Po kilku chwilach aplikacja jest zainstalowana i jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, w lewym dolnym rogu pulpitu powinna pojawić się charakterystyczna ikonka z logo systemu Windows. Na poniższym screenie możecie zobaczyć jak menu wygląda w praktyce.

Start8

Menu, podobnie jak to w Windows 7, wyświetla najczęściej używane aplikacje, oferuje wyszukiwanie oraz zawiera skróty do poszczególnych folderów. Aby przypiąć dowolną aplikację do Menu Start wystarczy kliknąć prawym klawiszem myszy na dowolny skrót i wybrać opcję Pin to Start8.

Pin to Start8

Użytkownicy systemu Windows 8 którzy chcą przywrócić Menu Start mogą pobrać omawiany program za darmo z tej lokalizacji: Start8. Życzymy przyjemnego użytkowania 🙂

1 thoughts on “Windows 8: sposób na klasyczne Menu Start

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *