avast! Free Antivirus

Nazwa: avast! Free Antivirus
Wersja: 6.0.1367

Nowy avast! Free Antivirus to nie tylko zmiana nazewnictwa programu (wcześniej rozwijany był pod nazwą avast! Home Edition) ale i całkowicie odświeżony interfejs oraz nowe technologie.

Antywirus kompatybilny jest z Microsoft Windows XP/Vista/7 (32/64 bit). Innowacyjny silnik skanujący chroni przed wirusami, oprogramowaniem szpiegowskim oraz innymi złośliwymi elementami. Dzięki modułowi avast! Community IQ próbki wirusów z całego świata trafiają do laboratorium ALWIL Software i są przetwarzane przez specjalistów z dziedziny bezpieczeństwa.

Producent wprowadził nową funkcję AutoSandbox, która służy do umieszczania podejrzanych plików w tzw. “piaskownicy”. Niepewne elementy są tam uruchamiane w izolacji od systemu operacyjnego więc nie mogą wyrządzić większych szkód. Kolejna nowość to Avast! WebRep – wtyczka do przeglądarki internetowej do oceny reputacji witryn. Witryny analizowane są przy pomocy bazy laboratorium antywirusowego Avasta i w razie zagrożenia blokowane. Wtyczka na razie działa jedynie z przeglądarkami Internet Explorer i Firefox.

Wprowadzono również nowy format plików dla definicji wirusów dzięki czemu aktualizacje pobierane są znacznie szybciej, a przy okazji aplikacja ma mniejsze zapotrzebowanie na zasoby systemowe. avast! Free Antivirus 6.0 zawiera nowy Tryb Gracza, automatycznie wykrywa gdy jakaś aplikacja znajduje się w trybie pełnoekranowym i nie wyświetla zbędnych alertów. Producent informuje ponadto, że antywirus został zoptymalizowany pod kątem działania na procesorach wielordzeniowych.

Program dostępny jest za darmo, do korzystania wymagana jest bezpłatna rejestracja (bez rejestracji działa przez 30 dni).

Pobierz: avast! Free Antivirus

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *