CCleaner

Nazwa: CCleaner
Wersja: 3.10

CCleaner (Crap Cleaner) jest bezpłatnym programem służącym do czyszczenia systemu Windows ze zbędnych śmieci. Dzięki temu system chodzi znaczenie szybciej, efektywniej, a na dysku pojawia się więcej wolnej przestrzeni. Operacje analizy jak i czyszczenia trwają bardzo krótko.

Użytkownik do dyspozycji ma 3 zakładki (Cleaner, Problemy, Narzędzia). W każdej z nich możemy dokonywać innych operacji, które mają na celu oczyszczenie systemu z niepotrzebnych plików.

Pliki usuwane z Internet Explorer: cookies, historia, tymczasowe pliki internetowe, historia, ostatnio wpisane adresy, itd.

Pliki usuwane z systemu: pliki znajdujące się w koszu, pliki tymczasowe, schowek, zrzuty pamięci, pliki dziennika Windows, stare dane Prefetch, fragmenty plików Chkdsk, itd.

Program usuwa również niepotrzebne pliki z wszystkich innych zainstalowanych aplikacji. Ponadto oferuje łatwe i szybkie odinstalowywanie programów. W tym celu należy przejść do zakładki “Narzędzia”. Każdy program można usunąć, przemianować jego wpis lub usunąć wpis. Możemy również usunąć programy, które są umieszczone z autostartem.

W zakładce “Problemy” program sprawdza integralność rejestru oraz plików. Aby sprawdzić czy występują jakieś błędy, należy uruchomić skanowanie.

Pobierz: CCleaner

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *