Jak pobrać Windows 7 RC

Windows 7 RC

Windows 7 Release Candidate (RC) dostępny jest od dziś publicznie dla każdego użytkownika. Ze względu na niskie wymagania systemowe oraz wysoką stabilność wielu użytkowników będzie chciało pobrać i zainstalować najnowszego Windowsa na swoim komputerze. Nie jest to nic skomplikowanego jednak dla osób mniej zaawansowanych przygotowaliśmy krótką demonstrację krok po kroku.

Przed instalacją należy pamiętać, że mimo osiągnięcia statusu Release Candidate system nie powinien być wykorzystywany do celów roboczych ale jedynie do testów. Odradza się instalację Windows 7 RC jako podstawowego systemu, najlepiej zainstalować go na specjalnie przygotowanej partycji lub osobnym dysku. Można również skorzystać z technologii jaką oferuje Microsoft Virtual PC i stworzyć wirtualną maszynę.

Pobieranie systemu
Microsoft stworzył specjalną stronę pobierania na której znaleźć można wszystkie niezbędne informacje o Windows 7 Release Candidate. Na początek wybieramy wersję (32 lub 64-bitową) oraz edycję językową systemu.

Windows7RC

Windows 7 dostępny jest w pięciu językach: angielski, niemiecki, japoński, francuski i hiszpański. Formularz widoczny na dole strony pobierania wygląda następująco:

Windows7RC
W naszym przypadku wybieramy anglojęzyczną, 32-bitową wersję systemu i przechodzimy dalej. Kolejna strona to witryna logowania do Windows Live ID. Jeżeli posiadasz konto w jednej z usług Microsoftu (np. Windows Live, MSN czy Microsoft Passport) możesz użyć swoich danych do logowania. W przeciwnym wypadku należy założyć nowe konto korzystając z odnośnika “Sign up now“. Po wybraniu tej opcji nastąpi przeniesienie na polskojęzyczną witrynę tworzenia użytkownika produktów Microsoft. Po założeniu konto należy powrócić na stronę Test drive Windows 7 RC.

Windows7RC

Jeżeli logowanie powiedzie się wyświetlona zostanie strona z kluczem aktywacyjnym systemu. Należy zapisać go w bezpiecznym miejscu ponieważ będzie on potrzebny później do aktywacji systemu. Kolejnym krokiem jest pobranie obrazu ISO systemu Windows 7. Aby przejść do pobierania wybierz przycisk Download Now.

windows7rc

Po wybraniu Download Now uruchomiony zostanie menadżer pobierania. W jego oknie zaobserwować można stan ściągania pliku. Po zapisaniu obrazu ISO należy nagrać go na nośnik DVD przy użyciu odpowiedniego oprogramowania. Polecamy darmową aplikację BurnAware Free Edition.

15 thoughts on “Jak pobrać Windows 7 RC

  1. Ja tego nie rozumiem: zalogować się nie mogę, bo trwa to bardzo długo (i w końcu wyłączam, a mam login windows live) powie mi ktoś co zrobić??

  2. no wiesz jeszcze nigdy nie spotkałem sie z instalowaniem systemu z obrazu płyty jak ty masz zamiar odpalić np. daemon’a??? w biosie D

  3. kurde. mam problem. nie moge podlaczyc neta-.- podlaczam router przez usb tak jak na xp i mi tylko krzyczy “niepowodzenie podlaczenia urzadzenia” / probowalem tam sie bawic ale nic nie wychodzi /

  4. Nie można wykonać żądaniaPodczas tworzenia konta wystąpiły problemy techniczne z usługą Windows Live ID. Aby rozpocząć korzystanie z usługi Windows Live dziś, uzyskaj pomoc teraz, kliknij tutaj, wybierz opcję Windows Live ID i skopiuj kod poniżej, a następnie wklej go do formularza.

  5. Aha, dodam jeszcze, że Microsoft oferuje swoje narzedzie do pobierania. Mam wrażenie, że pobieranie szło sporo szybciej niż z torrentów (mam łącze z Vectry o nieszczególnej szybkości 2MB/s).

  6. Nawet jesli wczesniej pobraliście Windows 7 z torrentów to i tak trzeba zarejestrować się do pobrania RC, bo dostaniemy nowe klucze działające dłużej niż klucze z publicznej Bety 2. Można też pobrać pewną instalkę RC.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *