Google Chrome

Nazwa: Google Chrome
Wersja: 13.0.782.218

Przeglądarka Google Chrome została przygotowana aby zapewnić użytkownikom szybsze, łatwiejsze i bezpieczniejsze korzystanie z internetu przy użyciu jak najprostszego interfejsu. Przeglądarka wykorzystuje elementy WebKit od Apple i Mozilli Firefox, rozwijana jest jako open-source.

Przeglądarka posiada wiele ciekawych rozwiązań i faktycznie oferuje bardzo prosty interfejs. Jedną z takich funkcji jest Inteligentna Nowa Karta, za każdym razem gdy użytkownik otworzy nową kartę otrzyma podpowiedź w postaci najczęściej odwiedzanych witryn, najchętniej używanych wyszukiwarek czy ostatnio zapamiętanych zakładek i zamkniętych kart.

Pasek adresu w aplikacji jest jednocześnie paskiem wyszukiwania – można go także używać do tworzenia zakładek witryn i wyświetlania aktualnych informacji na temat zabezpieczeń witryny.

Tryb incognito oferuje możliwość prywatnego przeglądania stron WWW. Google opisało tą funkcję następująco: “Jeśli chcesz przeszukiwać sieć w sposób dyskretny, aby na przykład zrobić komuś niespodziankę, kupić prezent urodzinowy itp., przeglądarka Google Chrome oferuje tryb incognito. W trybie incognito przeglądane strony internetowe oraz pobierane pliki nie są rejestrowane w historii przeglądania ani pobierania. Wszystkie nowe pliki cookie są usuwane po zamknięciu okna incognito. Można jednocześnie przeglądać strony w trybie zwykłym i incognito w dwóch oddzielnych oknach.”.

W przeglądarce dostępna jest możliwość importu danych z innej aplikacji tego typu. Domyślnie podczas instalacji przeglądarka Google Chrome kopiuje całą historię przeglądania, zapisane witryny oraz hasła z domyślnej przeglądarki. W tej chwili można importować ustawienia tylko z przeglądarki Firefox lub Internet Explorer.

Menadżer pobierania plików w jaki wyposażono Google Chrome działa w tle dzięki czemu użytkownik nie jest narażony na pojawiające się nowe okno programu. Pobierania automatycznie minimalizowane są do dolnego pasku, w razie potrzeby można przeglądać pobierania – wówczas wyświetlane są one jako nowa karta.

Google informuje, że we wnętrzu przeglądarki znajdują się narzędzia, które doskonale poradzą sobie ze skomplikowanymi aplikacjami sieciowymi. Poprzez rozdzielenie procesów pracy poszczególnych zakładek przeglądarki, wyeliminowano problem zawieszania całej przeglądarki. Zadbano również o bezpieczeństwo wprowadzając komunikaty o odwiedzaniu niebezpiecznych stron WWW. Znacząco poprawiono prędkość działania samej przeglądarki. Aplikacja bazuje na V8, jeszcze mocniejszy silnik JavaScript, który umożliwia uruchamianie bardzo zaawansowanych aplikacji sieciowych, opcja niedostępna w dzisiejszych przeglądarkach.

Na pierwszy rzut oka Google Chrome nie jest produktem innowacyjnym trzeba jednak przyznać, że posiada niesamowicie prosty interfejs oraz ciekawe opcje. Program posiada polski interfejs, producent oferuje dodatkowo strony pomocy technicznej w języku polskim.

Pobierz: Google Chrome

2 thoughts on “Google Chrome

  1. Naprawdę warto odzwyczaić się od ff. Ja tak zrobiłam (chociaż zawsze krzyczałam że Lisek jest najlepszy) i jestem BARDZO zadowolona! 🙂 Chrome działa szybko, strony ładuje szybciej niż Mozilla! Zjada mniej pamięci RAM i szybciej się otwiera. Chrome jest bardzo intuicyjną przeglądarką. Polecam wszystkim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.