16,3% Polaków korzysta z Windows Phone

Chociaż urządzenia z Windows Phone sprzedawały się przez ostatnie kilka miesięcy coraz lepiej, w największych rynkach narodowych, w tym w rynku mobilnym Stanów Zjednoczonych, udział smartfonów WP liczy się znacznie poniżej 10%. Są jednak miejsca, gdzie Windows Phone, a wraz z nim Nokia, odniosły sukces. Takim krajem, co oczywiste, była Finlandia, jednak ostatnio oczy miłośników WP z całego świata zwrócone są na Polskę – kraj o największym udziale smartfonów z WP.

Windows Phone w ciągu ostatniego roku dobrze radził sobie w całej Europie Środkowo-Wschodniej, w której 7,8 procent właścicieli smartfonów korzysta z Windows Phone. Według WP7.com.pl, krajem, w którym mieszka obecnie największy odsetek użytkowników systemu Windows Phone na świecie jest Polska. 16,3 procent wszystkich właścicieli smartfonów w naszym kraju posiada urządzenie z Windows Phone.

Zachodni dziennikarze jako powód niespotykanej popularności WP w Polsce podają historyczną miłość do telefonów Nokia. Stąd taż najlepiej sprzedającym się modelem z Windows Phone jest Nokia Lumia 610, który działa na Windows Phone 7.8. Telefony Nokii są często wybierane w promocyjnych ofertach, a także dzięki dużej kampanii marketingowej samego producenta.

Tworzenie aplikacji dla Windows Phone także jest w Polsce dość popularnym zajęciem. W Polsce mieszka 15.000 zarejestrowanych deweloperów aplikacji dla WP. Podobno co miesiąc tworzą oni 250 aplikacji na Windows Phone.

Źródło: Neowin

One thought on “16,3% Polaków korzysta z Windows Phone

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *