Internet Explorer 10 dostępny dla Windows 7

Microsoft udostępnił użytkownikom Windows 7 najnowszą wersję przeglądarki internetowej Internet Explorer 10. Jak wynika z badań przeprowadzanych przez New Relic, Tom’s Hardware i Strangeloop Networks w porównaniu z IE9, wersja IE10 zwiększa wydajność ładowania stron internetowych o 20%. W najbliższych tygodniach użytkownicy Windows 7 otrzymają automatyczną aktualizację do IE 10, poprzez mechanizm Windows Update.

Zmiany w IE10, w porównaniu do poprzednich wersji przeglądarki są głębokie – od ponad 60% wzrostu we wsparciu dla nowoczesnych standardów www do wiodącej technologii bezpieczeństwa, prywatności oraz stabilności. Dokładny opis ciekawych udoskonaleń, jakie przeglądarka IE10 wnosi do systemu Windows 7 można znaleźć na blogu IE. W związku z udostępnieniem IE10 rusza także strona ExploreTouch.ie oraz kampania reklamowa IE (na terenie Stanów Zjednoczonych).

W reklamie występuje piosenkarz i kompozytor Blake Lewis. ExploreTouch.ie udostępnia poszczególne elementy muzyczne utworu Lewisa – linię wokalną, instrumenty smyczkowe, bas i inne. W interaktywnym odtwarzaczu można je miksować, analizować i eksperymentować z nimi, korzystając z obsługi wielodotykowej w IE10.

Zbudowana całkowicie w HTML5 strona ExploreTouch.ie wykorzystuje innowacyjną funkcję obsługi dotykowej w przeglądarce IE10. Witrynę można przeciągać, wybierać, przekreślać i obracać.

Internet Explorer 10 dla systemu Windows 7 dostępny jest do pobrania za darmo bezpośrednio z tej lokalizacji.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *