Aktualizacja Windows 10 może powodować problem z drukarkami

Problem z drukowaniem Windows 10

Najnowsze aktualizacja przeznaczone dla systemu Windows 10 powodują problemy na sprzętach użytkowników. Największym i najbardziej uciążliwym z nich jest kłopot z drukowaniem – w niektórych przypadkach Windows 10 wręcz uniemożliwia wykonanie wspomnianej czynności. Aktualizacje, które powodują problemy w systemie były wdrażane od 9 czerwca bieżącego roku i zostały oznaczone numerami:

  • 2020 – KB4557957 (dla systemu w wersji Build 19041.329)
  • 2020 – KB4560960 (Build 18362.900 i 18363.900)
  • 2020 – KB4561608 (Build 17763.1282)

Po instalacji wyżej wymienionych aktualizacji, w serwisie Reddit, na Bleeping Computer oraz forach Microsoftu zaroiło się od raportów użytkowników, którzy zgłaszają problemy z drukowaniem. Kłopot dotyczy drukarek od firm takich, jak HP, Canon, Panasonic, Brother oraz Ricoh – czyli jakby nie patrzeć czołówki do zastosowań korporacyjnych, jak również domowych. Niektórzy użytkownicy zgłaszali także, iż po instalacji aktualizacji drukowanie plików PDF stało się niemożliwe.

Amerykańska firma opublikowała oświadczenie, w którym przyznaje, iż wie o całym problemie i wskazuje, że powyższe aktualizacje faktycznie mogą powodować błąd podczas drukowania w Windows 10.

“Po zainstalowaniu niniejszych aktualizacji niektóre drukarki mogą przestać drukować. Bufor wydruku może generować błąd lub nieoczekiwanie zamykać się podczas próby drukowania, a drukarka nie będzie działać zgodnie z przeznaczeniem. Mogą również wystąpić problemy z aplikacjami, z których zleca się polecenie wydruku. Mogą występować błędy tych aplikacji lub aplikacje mogą być nieoczekiwanie zamykane”, czytamy.

Microsoft pracuje nad poprawką

Microsoft obecnie zajmuje się tworzeniem łatki, która powinna rozwiązać problem. Na razie użytkownicy, u których pojawiają się opisywane błędy, mają dwa rozwiązania: wymienić sterownik drukarki lub odinstalować czerwcowe aktualizacje dla Windows 10. Osoby, które wybiorą drugą ze wspomnianych opcji musza jednak pamiętać, że wśród aktualizacji znajdują się ważne poprawki bezpieczeństwa.

Jak odinstalować aktualizację dla Windows 10?

Aby pozbyć się niechcianej poprawki należy nacisnąć na ikonę menu Start, a następnie wybrać “Ustawienia”“Aktualizacja i zabezpieczenia”, “Wyświetl historię aktualizacji” i “Odinstaluj aktualizacje”. Na liście wystarczy znaleźć poprawkę o właściwym dla danej wersji systemu numerze, kliknąć na nią i wybierać “Odinstaluj”.

Tak jak już wcześniej zostało wspomniane, aktualizacja zawiera ważne poprawki bezpieczeństwa.

Źródło: Microsoft via Instalki

1 thoughts on “Aktualizacja Windows 10 może powodować problem z drukarkami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *