Rozpoczyna się aktualizacja Windows Phone 8.1

Windows Phone 8.1 został zaprezentowany na początku kwietnia w trakcie konferencji Build 2014. Od tego momentu system był dostępny w wersji testowej dla deweloperów, a reszta użytkowników musiała czekać na oficjalną aktualizację. Microsoft właśnie ją rozpoczął.

Windows Phone 8.1 w przeciągu najbliższych dni powinien pojawić się na wszystkich niebrandowanych smartfonach z Windows Phone 8. W przypadku urządzeń od operatorów GSM proces aktualizacji może potrwać nieco dłużej.

Dodatkowo urządzenia z serii Lumia otrzymają aktualizację Cyan, która wprowadzi poprawki do aplikacji odpowiedzialnej za wykonywanie zdjęć. Użytkownicy otrzymają ponadto możliwość instalacji oprogramowania na karcie microSD.

Szerzej na temat nowości, jakie przyniesie aktualizacja Windows Phone 8.1, pisaliśmy w tym miejscu. Wirtualna asystentka Cortana jest aktualnie dostępna wyłącznie na terenie Stanów Zjednoczonych, a w niedalekiej przyszłości pojawi się w Wielkiej Brytanii i Chinach. Niestety nie wiadomo, czy Microsoft ma jakieś plany wobec Polski.

Źródło: Neowin, Instalki.pl

1 thoughts on “Rozpoczyna się aktualizacja Windows Phone 8.1

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *