Zobacz co nowego w mobilnych okienkach

Dziś informowaliśmy, że Microsoft rozpoczął proces aktualizacji urządzeń z serii Lumia do systemu Windows Phone 8.1. Lumia Cyan to więcej możliwości personalizacji, szybkie i wygodne powiadomienia oraz intuicyjna obsługa. Zanim aktualizacja trafi na Wasze urządzenia, warto zapoznać się z listą nowości.

Aktualizacje Windows Phone 8.1 dla telefonów Nokia Lumia wprowadza trzecią kolumnę aktywnych kafelków. Dzięki niej można przypiąć do ekranu głównego ulubione aplikacje i funkcje, a w tle ustawić tapetę, którą będzie widać pod przezroczystymi kwadratami i prostokątami. Pozostałe nowości:

Centrum Powiadomień – tu szybko zobaczysz ostatnie aktywności smartfona; m.in. wiadomości, połączenia czy aktualizacje zainstalowanych aplikacji.

WP8.1 Centrum Powiadomien

Klawiatura WordFlow – niemal bez odrywania palca od wyświetlacza umożliwia napisanie dowolnej wiadomość. Word Flow “uczy” się najczęstszych sformułowań i szybko poprawia ewentualne błędy. Jest to jedna z najszybszych wirtualnych klawiatur na świecie.

WP8.1 Klawiatura WordFlow

Wsparcie biznesowe – gdziekolwiek jesteś, możesz edytować dokumenty w programach pakietu Office (Word, PowerPoint, Exel) i następnie udostępnić je w chmurze OneDrive, by dokończyć pracę na dowolnym innym urządzeniu np. na domowym laptopie. Możesz również dokończyć przeglądanie stron dzięki synchronizacji zakładek w przeglądarce Internet Explorer.

Synchronizacja ustawień telefonu – zapisywanie w chmurze danych kont, kontaktów, ustawień i aplikacji. Zmieniając telefon automatycznie odtwarzają się wszystkie powyższe elementy, włączając w to wygląd ekranu głównego.

Przyspieszone wyszukiwanie z Bing – wyszukiwarka Bing ułatwia wyszukiwanie lokalne (e-mail, kalendarz, SMS-y i inne w smartfonie) i w sieci pożądanych haseł jednym kliknięciem. Wystarczy wpisać poszukiwaną frazę, a Bing znajdzie ją zarówno w pamięci urządzenia, jak i w Internecie.

Kontrola nad pakietem danych – to czujnik danych, który umożliwia śledzenie ilości pobranych danych oraz funkcja łączenia się z otwartymi sieciami Wi-Fi za zgodą użytkownika.

Oszczędzanie baterii – funkcja wykrywa, które aplikacje wykorzystują najwięcej mocy i optymalizuje ich działania, by przedłużyć pracę smartfona bez podłączania do dodatkowego źródła prądu.

Instalowanie aplikacja na karcie microSD – więcej miejsca w pamięci telefonu na inne dane.

Dodatkowe funkcje kalendarza – automatyczna prognoza pogody, łatwiejsze dodawanie wydarzeń bezpośrednio z wiadomości tekstowych czy e-mail.

Wyświetl mój ekran – możliwość wyświetlania zawartości ekranu smartfona np. prezentacji, gier lub filmów na innych urządzeniach takich jak telewizor, laptop itd.

Podpowiadanie aplikacji – funkcja w sklepie Windows Phone, gdzie użytkownik otrzymuje podpowiedzi dot. aplikacji, którymi mógłby być zainteresowany na podstawie jego dotychczasowych aktywności.

Na stronach wsparcia technicznego Microsoftu znaleźć można szczegóły dotyczące aktualizacji. Wybierając odpowiednie urządzenie z listy dowiemy się kiedy aktualizacja będzie dostępna. Dostępność zależna jest od lokalizacji.

Źródło: Microsoft, Instalki

3 thoughts on “Zobacz co nowego w mobilnych okienkach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *