Amerykański rząd zamierza używać Windowsa XP

Microsoft kończy wsparcie 12-letniego systemu już 8 kwietnia bieżącego roku, jednak nie wszystkie podmioty są jeszcze gotowe na migrację na nowsze rozwiązanie. Wśród maruderów znajdą się między innymi komputery amerykańskiego rządu. Czy Microsoft powinien wydłużyć okres przygotowawczy?

Według Washington Post aż 10% komputerów należących do amerykańskiego rządu po zakończeniu wsparcia wciąż będzie korzystać z Windowsa XP. Oznacza to, że setki tysięcy maszyn staną się bardziej podatne na ataki cyberprzestępców chcących wykorzystać ten fakt do własnych celów.

Dlaczego nie wszystkie maszyny otrzymają nowszy system operacyjny? Część z nich działa w kooperacji z programami, które zostały napisane tylko i wyłącznie pod Windows XP i migracja na dzień dzisiejszy jest niemożliwa.

Dochodzi do tego również problem samych urzędników, którzy byli przekonani, że Microsoft wydłuży okres wsparcia dla 12-letniego systemu operacyjnego. „Microsoft otrzymał od nas tyle pieniędzy, że powinien wydłużyć ten okres” – twierdzi jeden z przedstawicieli strony rządowej.

Oczywiście w takiej sytuacji Microsoft oferuje płatne rozszerzenie wsparcia, podobnie jak w przypadku angielskich banków i służby zdrowia. Już teraz wiadomo jednak, że część struktur rządowych nie skorzysta z płatnej oferty.

Źródło: Washington Post, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *