Ta aplikacja Microsoftu może powodować konflikt z aktualizacją Windows 10 2004

May 2020 Update

Aktualizacja majowa Windowsa 10 została udostępniona części użytkowników z końcem maja bieżącego roku. Firma Microsoft wstrzymała jej dystrybucję na wielu komputerach, tłumacząc się chęcią wyeliminowania problemów na konfiguracjach, na których mogą występować związane z nią pewne drobne problemy. Teraz okazuje się, że niektórzy nie mogą zainstalować Windowsa 10 w wersji 2004 tylko i wyłącznie przez jedną z aplikacji Microsoftu, dostarczaną domyślnie z systemem.

OneDrive uniemożliwia aktualizację Windowsa 10?

Firma z Redmond oficjalnie potwierdziła, że jednym z powodów, dla których nie da się zainstalować majowej aktualizacji Windowsa 10 jest program OneDrive. Producent oprogramowania nie zaleci tego sposobu, ale wystarczy odinstalować na chwilę wirtualny dysk Microsoftu, aby cieszyć się najnowszą wersją systemu.

OneDrive
Microsoft OneDrive / Źródło: Microsoft

Jak odinstalować OneDrive i zainstalować Windows 10 2004?

Aby pozbyć się problemu, należy kliknąć na ikonę lupy obok Menu Start, wpisać w pasku wyszukiwania frazę “Dodaj lub usuń programy”, i wybrać podświetloną pozycję. Teraz z prezentowanej listy aplikacji należy wybierać OneDrive i kliknąć przycisk “odinstaluj”. Po dokonaniu powyższej czynności można sprawdzić aktualizacje w Windows Update. Windows 10 2004 powinien móc się zainstalować. W razie gdyby okazało się inaczej, oznaczać to będzie, że problem w przypadku danego komputera leży gdzie indziej.

Źródło: Microsoft via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *