Microsoft przedstawia nowości, które niebawem powinny zadebiutować w Outlook’u

Outlook - nowości

Microsoft opublikował informację o nowościach, które niedługo trafią do klienta pocztowego Outlook. Tych jest naprawdę sporo i dotyczą głównie poprawy wydajności oraz ulepszeń w zakresie zarządzania czasem i harmonogramem różnych spotkań.

Spotkania w jednym miejscu

Ta nowość dotyczy wersji usługi na Androida i z pewnością przyda się osobom zarządzającym pokaźną liczbą wiadomości i wydarzeń. Od teraz w zaplanowanym spotkaniu będzie można zakotwiczyć pliki i maile z nim bezpośrednio powiązane. Ma to ułatwić cały proces planowania eventów i lepszą organizację w jego trakcie.

Meeting Insights
Źródło: Microsoft

Kontrola nad zaproszeniami

Outlook zyska również specjalną sekcję, z poziomu której będzie można szybko sprawdzić wszystkie szczegóły dotyczące spotkania. Ta znajdzie się bezpośrednio w skrzynce odbiorczej, dzięki czemu przełączenie się miedzy wiadomościami i szczegółami wydarzenia zostanie ułatwione. Nie zabraknie podglądu listy uczestników oraz możliwości dodania nowych.

Kontrola nad zaproszeniami
Źródło: Microsoft

Szybsze dołączanie do spotkań

Dołączanie do spotkań za pomocą jednego kliknięcia dotyczyło do tej pory wyłącznie użytkowników Microsoft Teams. Koncern postanowił rozszerzyć pulę komunikatorów o Zoom i Webex. Jeśli więc otrzymasz na pocztę Outlook zaproszenie do rozmowy na którejś z powyższych platform, to wystarczy jeden przycisk, by znaleźć się na linii.

Źródło: Microsoft

Ulepszenia kalendarza

Microsoft planuje usprawnić również proces ustalania terminów przeróżnych wydarzeń. W jaki sposób? Przede wszystkim użytkownicy w przyszłości będą mogli dodać swój osobisty kalendarz do konta służbowego. W ten sposób osoby chcące umówić się na spotkanie za pomocą Asystenta Planowania, będą widzieć czas osobisty jako „zajęty”. Pozwoli to nieco odpocząć od pracy i obowiązków, a tym samym znaleźć złoty środek.

Outlook - kalendarz
Źródło: Microsoft

Co więcej, do gry wkroczy również sztuczna inteligencja, która teraz będzie wskazywać sugestie najlepszych godzin, w których można przeprowadzić dane spotkanie.

Outlook - sugestie
Źródło: Microsoft

Pojawi się także opcja ustalania godzin wysyłania wiadomości e-mail. Wiadomość będzie można napisać np. w środę i zaznaczyć żeby wysłała się w poniedziałek.

Outlook - planowanie wysłanie e-maila
Źródło: Microsoft

Łatwiejsze tworzenie zadań

Wiadomości biznesowe często zawierają pewne polecenie. Outlook już niedługo pozwoli na dodanie konkretnej części e-maila bezpośrednio jako zadanie do aplikacji To-Do. Jest to świetna funkcja dla wszystkich osób korzystających z tej platformy i pracujących na dużej ilości danych. Nowość pojawi się zarówno w wersji mobilnej, jak i przeglądarkowej.

Outlook - tworzenie zadań
Źródło: Microsoft

Godziny spotkań

Outlook wzbogaci się także o możliwość aktualizacji godzin aktywności. W opcjach klienta pocztowego znajdzie się opcja ustawienia, w których dniach i godzinach jesteśmy lub będziemy dostępni. Ta funkcja pomóc ma współpracownikom w ustalaniu przeróżnych terminów.

Outlook - godziny spotkań
Źródło: Microsoft

Kiedy powyżej opisane nowości zadebiutują w Outlook? Tego dokładnie nie wiadomo. Niektóre z nich są już wdrażane, a część z nich dopiero wewnętrznie testowana.

Źródło: Microsoft via Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *