Aplikacja Microsoftu robi furorę w sklepie Google Play

Twój Telefon

Microsoft świetnie radzi sobie na rynku aplikacji dla Androida. Your Phone Companion, czyli Pomocnik aplikacji Twój telefon, trafiła na szczyt listy najpopularniejszych aplikacji w Google Play. To obecnie najczęściej instalowana darmowa apka.

Your Phone Companion – do czego służy?

Aplikacja Your Phone Companion umożliwia współpracę Androida z Windowsem. Jeśli na komputerze z Windowsem 10 zainstalujesz program Twój telefon, a na smartfonie pomocnika, możesz skorzystać z integracji niektórych usług.

Ten zestaw aplikacja pozwala między innymi odbierać połączenia telefoniczne na komputerze, wysyłać z komputera SMS-y i odczytywać powiadomienia ze smartfonu. Ponadto Twój telefon ułatwia uzyskać dostęp do zdjęć zrobionych smartfonem na komputerze bez potrzeby przesyłania ręcznie ani kopiowania na dysk. Rozwiązanie Microsoftu wcale nie jest gorsze, od integracji systemów iOS i macOS, jaką zapewnia Apple.

Pomocnik aplikacji Twój telefon

Word, Excel i OneDrive też są na topie

W amerykańskim Google Play Your Phone Companion jest na szczycie listy darmowych aplikacji. Przegoniła nawet TokTok i Messengera i WhatsAppa.

W polskim Google Play ta aplikacja też radzi sobie doskonale – jest na trzecim miejscu wśród aplikacji zyskujących popularność. Narzędzie Microsoftu przegoniło aplikację PeoPay (Bank Pekao SA) a nawet Discord – Chat for Gamers (Discord Inc.). Google Play pokazuje, że Your Phone Companion została zainstalowana ponad 10 mln razy, a jest w Google Play dopiero od kilku dni.

Inne apki Microsoftu również świetnie sobie radzą. Mobilny Excel został pobrany już ponad miliard razy. Wcześniej dokonał tego Word i OneDrive. Widać, że gigantowi z Redmond wyszła na zdrowie nowa strategia, polegająca na słuchaniu użytkowników.

Aplikację Your Phone Companion na Androida można pobrać m.in. z tego miejsca, natomiast Your Phone dla Windows 10 dostępny jest tutaj.

Źródło: Vishnu Nath (Twitter), Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *