Windows XP notuje niewielki wzrost liczby użytkowników. “Dziesiątka” wyraźnie w górę

Windows XP poprawka 2019

Ostrzeżenia Microsoftu przynoszą efekty i z Windowsa 7 z miesiąca na miesiąc korzysta coraz mniej osób. Najnowsze statystyki udostępnione przez NetMarketShare jasno pokazują, że Windows 10 zyskuje użytkowników kosztem mocno już przestarzałej, choć wciąż popularnej “siódemki”. Co ciekawe, skok liczby użytkowników zanotował Windows XP.

Windows 10 był zainstalowany w październiku na 54,35% wszystkich komputerów z systemami Windows, co stanowi wzrost względem udziału na poziomie 52,33% we wrześniu. Jednocześnie system Windows 7 wciąż tkwił w październiku na 26,90% urządzeń – o 1,71% mniej, niż we wrześniu. Uwagę zwraca niewielki wzrost popularności Windowsa XP z poziomu 1,26 do 1,38%.

Udział rynkowy poszczególnych wersji systemu Windows | Źródło: NetMarketShare

Co ciekawe, jeszcze w lutym bieżącego roku Windows 7 zainstalowany był na 38,41% maszyn, a Windows 10 na 40,30%. Różnica była niewielka, ale perspektywa zakończenia wsparcia dla “siódemki” w dniu 14 stycznia 2020 roku i decyzja o nieudostępnianiu kolejnych aktualizacji bezpieczeństwa skłania zapewne wiele osób do przesiadki na nowsze oprogramowanie.

Jeśli dalej używacie Windows 7, to również powinniście rozważyć skorzystanie z nowszego systemu.

Źródło: NetMarketShare, Instalki.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *