BSOD w Windows 10? Winne mogą być sterowniki Intela

BSOD to coś, co w systemie Windows 10 uświadczyć można było do tej pory niezwykle rzadko. Niestety, w ostatnim czasie użytkownicy systemu Microsoftu z całego świata zaczęli donosić o problemach i cyklicznie pojawiających się BSOD-ach, uniemożliwiających komfortową pracę. Okazuje się, że winowajcą wcale nie była któraś z najnowszych aktualizacji OSu rozwijanego przez giganta z Redmond.

Sterowniki Intel Wi-Fi

Problematyczne okazały się sterowniki firmy Intel przeznaczone dla modułów Wi-Fi oraz Bluetooth stosowanych w komputerach osobistych. Te nie wykazywały chęci poprawnej współpracy z aktualizacją Windows 10 May 2020 Update, w związku z czym musiały zostać zaktualizowane. Intel na swoim serwerze łatki udostępnił już 4 sierpnia, ale dopiero teraz dostarczane są one powoli szerokiemu gronu odbiorców.

Przedstawiciele Intela donoszą, że to sterownik Wi-Fi odpowiadał za lwią część sytuacji, w których osoby korzystające z Windowsa 10 widziały słynny “niebieski ekran śmierci”. Aktualizacja sterowników Bluetooth zostały wydane niejako “przy okazji” i “na wszelki wypadek”. Mimo to zawierają one dość ważne usprawnienia z zakresu wydajności i bezpieczeństwa.

Aktualizacja sterowników

Nowe sterowniki Wi-Fi zostały wydane w trzech wersjach, przeznaczonych dla różnych układów:

  • 19.51.30.1 dla układów Intel 7265, 3165 i 3168
  • 20.70.18.2 dla układów Intel 8265 i 8260
  • 21.110.1.1 dla układów Intel AX201, AX200, 9560, 9260, 9462 i 9461

Istnieje duża szansa na to, że nowa wersja sterowników nie została jeszcze udostępniona na Wasz komputer za pośrednictwem Windows Update. Jeśli nie macie zamiaru czekać na automatyczną aktualizację, przejdźcie do sekcji Windows Update i kliknijcie na przycisk “Sprawdź aktualizacje”. To również nie musi stanowić gwarancji sukcesu.

Inną metodą na pobranie najnowszych sterowników jest skorzystanie z bezpłatnej aplikacji Intel Driver & Support Assistant, którą pobrać można m.in. w tym miejscu. Ta automatycznie wyszuka nowe sterowniki, pobierze je i zainstaluje.

Aplikacja Intel Driver & Support Assistant / Źródło: Instalki.pl

Źródło: Intel via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *