Zobacz jak działa centrum notyfikacji w Windows 9 (wideo)

Windows 9 nie został jeszcze oficjalnie zaprezentowany, jednak w sieci zdążyły się już pojawić pierwsze screeny i materiały wideo. W taki sposób poznaliśmy dokładne funkcjonowanie Menu Start. Kolejny film przedstawia natomiast centrum notyfikacji.

Serwis WinFuture opublikował w sieci materiał, na którym w pełnej okazałości zaprezentowane zostało centrum notyfikacji. Funkcja ta działa dokładnie tak, jak się tego spodziewaliśmy.

W specjalnie wydzielonym okienku w prawym dolnym rogu pojawiają się powiadomienia pochodzące z poszczególnych aplikacji. Może to być np. Skype i część wiadomości otrzymanych od naszych znajomych.

Obok poszczególnych wpisów pojawia się również data, w której powiadomienie zostało wysłane. Dzięki temu nawet po kilkugodzinnej nieobecności przy komputerze (który pozostał włączony), zapanujemy nad wszystkimi informacjami.

Oczywiście każdą pozycję użytkownik może usunąć. Dostępny jest również przycisk, który wymazuje wszystkie dostępne powiadomienia. Całość działa podobnie do rozwiązania znanego z Androida czy chociażby Windows Phone.

Windows 9 w wersji testowej powinien zadebiutować już 30 września. Wtedy bowiem Microsoft organizuje specjalną konferencję.

Źródło: WinFuture, YouTube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *