Microsoft wykupił firmę twórców Minecrafta

Minecraft to niewątpliwy fenomen w branży gier. Produkcja pokazuje, że w dobie urządzeń nowej generacji liczy się przede wszystkim pomysł i nieograniczone możliwości, a nie oprawa graficzna. W środę pojawiły się pierwsze doniesienia o chęci przejęcia firmy Mojang przez Microsoft. Dziś już wiemy oficjalnie, że transakcja została zakończona pomyślnie.

Jak podaje Reuters, Microsoft wykupił firmę Mojang, odpowiedzialną za Minecrafta, za 2,5 miliarda dolarów. Warto dodać, że początkowo mówiło się o kwocie 2 mld USD. Dla firmy z Redmond nie powinien to być jednak problem, gdyż obecnie firma posiada 86 mld dolarów w gotówce oraz w inwestycjach krótkoterminowych. Skąd wziął się pomysł na przejęcie twórców Minecrafta?

Jak donosi Reuters, główną przyczyną było nie tyle wzmocnienie marki Xbox odpowiedzialnej za sektor gier, co Windows Phone, którego udział na rynku urządzeń mobilnych wynosi zaledwie 2.5%. Należy dodać, że duża część posiadaczy gry Minecraft wybrało wersje na urządzenia mobilne, choć rekord i tak należy do konsoli Xbox 360, która przegoniła edycję PC pod względem sprzedaży.

Źródło: Reuters

4 thoughts on “Microsoft wykupił firmę twórców Minecrafta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *