Microsoft może przejąć Minecrafta

Minecraft to istny fenomen ostatnich lat, który zainteresował niesamowicie szeroką rzeszę graczy. Za sukcesem stoi studio deweloperskie Mojang AB, które już niedługo może zostać przejęte przez Microsoft. Trwają bowiem negocjacje w tej sprawie.

O możliwości przejęcia donosi The Wall Street Journal. Według informacji do transakcji mogło już nawet dojść w ubiegłym tygodniu.

Mojang AB to małe studio deweloperskie, które określa siebie jako indie. Przejęcie przez Microsoft byłoby zatem całkowitą zmianą charakteru firmy.

Minecraft przyniósł w ubiegłym roku dochody rzędu 100 milionów dolarów. Od momentu swojej premiery w 2009 roku na całym świecie sprzedało się ponad 50 milionów kopii. Obecnie Minecraft jest dostępny na wszystkich popularnych platformach – PC, PS3, PS4, Xbox 360, Xbox One, a także smartfony i tablety.

Aktualnie jakiekolwiek szczegóły transakcji nie są znane, jednak mówi się, że Microsoft miałby przejąć prawa do dystrybucji Minecrafta jak i jego dalszego rozwoju. Posiadacze konsol Xbox z pewnością mogliby liczyć na ekskluzywną zawartość.

Źródło: The Wall Street Journal, Instalki

1 thoughts on “Microsoft może przejąć Minecrafta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *