Xbox One – październikowa aktualizacja

Xbox One jest już dostępny na naszym rynku, jednak nie spotkał się ze zbyt gorącym przyjęciem ze strony graczy. Microsoft nie składa jednak broni, oddając comiesięczne aktualizacje. Październikowa łatka przyniesie sporo nowości, z których zadowoleni powinni być także Polacy.

Microsoft dogadał się bowiem z polskimi dostawcami telewizji i z tego też względu w naszym kraju dostępna będzie funkcja OneGuide. Dzięki temu podczas oglądania telewizji wyświetlany będzie pasek Xboxa, na którym odczytamy najważniejsze informacje na temat aktualnego filmu czy programu, a także sprawdzimy przyszły program TV.

Funkcja ta będzie dostępna dla: Astra 19.2 Kanały Niezakodowane, Astra 19.2 Wszystkie Kanały, Cyfrowy Polsat, DVB-T, DVB-T National Lineup, Multimedia Polska, NC+, Orange Polska, Telewizja na Kartę HD, Telewizja na Kartę SD, Toya, TVP (Astra), UPC Kaon, UPC MediaBox i Vectra.

Co ciekawe, dzięki temu w pełni wykorzystamy funkcje Xbox SmartGlass. Smartfon z zainstalowaną aplikacją będzie mógł się zamienić w pilota od kablówki. Jakby tego było mało, działać będą VOD-y, a także Stream TV – możliwość strumieniowania telewizji na dowolne urządzenie z aplikacją Xbox SmartGlass.

Październikowa aktualizacja przyniesie również zmiany w obsłudze konsoli. Podwójne naciśnięcie przycisku Xbox pozwoli uruchomić drugą aplikację w trybie podzielonego ekranu. Normalnie odbywa się to za pomocą komendy głosowej, jednak np. w naszym kraju te są niedostępne.

Microsoft przemodelował również sekcje znajomych i osiągnięć. Użytkownicy będą teraz mogli podglądać, co robią ich znajomi, natomiast osiągnięciami będzie się można pochwalić na portalach społecznościowych.

Dodano również wsparcie dla DLNA i formatu MKV, dzięki czemu strumieniowanie filmów HD w lokalnej sieci Wi-Fi nie powinno być problemem.

Źródło: Majon Nelson, Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *