Chipset AMD 785G dla Windows 7

Firma AMD zapowiedziała premierę układu 785G który stworzony został z myślą o efektywnej pracy z najnowszym systemem operacyjnym z Redmond.

Jak zapewnia producent nowy chipset doskonale kooperuje z Windows 7 zapewniając najlepszą wydajność. Układ wyposażono w zintegrowaną kartę graficzną ATI Radeon HD 4200 która wspiera technologię DirectX 10.1 i zapewnia wysoką jakość obrazu. Ponadto na pokładzie znaleźć można technologię ATI Stream, UVD2 i wsparcie SidePort Memory dla podstawek DDR3/DDR2. Producent zadbał również o obecność HDMI 1.3 i DisplayPort. Wykorzystanie technologii RAID ma zapewnić efektywną pracę dysku twardego.

Szczególnie interesujący wydaje się moduł Universal Video Decoder (UVD) 2.0 który potrafi dekodować nawet dwa strumienie wideo jednocześnie. Funkcja ta może być szczególnie przydatna podczas odtwarzania filmów Blu-ray w których zastosowano komentarze w formie osobnego strumienia. Według AMD produkty z chipsetem 785G znajdą się w ofercie firm Asrock, Asus, Biostar, Gigabyte oraz MSI.

Źródło: AMD

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *