Wersja RC trybu Windows XP jest już dostępna

Firma Microsoft Corporation udostępniła wersję RC (Release Candidate) trybu Windows XP pod system operacyjny Windows 7. Tryb Windows XP został zaprojektowany specjalnie dla małych i średnich firm, aby ułatwić im proces migracji na Windows 7 przez zapewnienie dodatkowej zgodności ze starszymi aplikacjami biurowymi. Zaktualizowany tryb Windows XP współpracuje z wersjami RC i RTM systemów Windows 7 Professional, Ultimate i Enterprise.

Tryb Windows XP w większości przypadku nie będzie wykorzystywany przez użytkowników komputerów. W dużej mierze system Windows 7 jest zgodny z Windows Vista, a wiele aplikacji, które obecnie działają w komputerach z systemem Windows XP albo Windows Vista, będą uruchamiały się bezpośrednio na Windows 7. W ten sposób użytkownicy wykorzystują wyższą wydajność, lepsze zarządzanie i mocniejsze zabezpieczenia wbudowane w nowy system operacyjny Microsoft.

Tryb Windows XP oferuje tzw. technologię “ostatniej mili”, która jest wykorzystywana w sytuacjach, gdy biurowa aplikacja Windows XP nie jest kompatybilna z Windows 7. Użytkownicy mogą uruchamiać aplikacje biurowe Windows XP w trybie Windows XP bezpośrednio z pulpitu Windows 7.

Bazując na opiniach użytkowników wersji beta trybu Windows XP do wersji RC wprowadzono kilka ulepszeń dedykowanym użytkownikom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw:

• Urządzenia USB można teraz podłączać do aplikacji trybu Windows XP bezpośrednio z poziomu paska zadań Windows 7. Oznacza to, że urządzenia USB, takie jak drukarki i stacje flash, są dostępne w aplikacjach działających w trybie Windows XP bez potrzeby przechodzenie w tryb pełnoekranowy.

• Dostęp do aplikacji trybu Windows XP uzyskiwany jest za pomocą funkcji “jump list”. Wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy aplikację trybu Windows XP na pasku zadań Windows 7, aby wybrać i otworzyć ostatnio używane pliki.

• W wersji RC można określić, gdzie będą przechowywane pliki dysków różnicowych trybu Windows XP.

• Można teraz wyłączyć współdzielenie dysku między trybem Windows XP a Windows 7, jeśli ta funkcja jest niepotrzebna.

• Początkowa instalacja obejmuje nowy samouczek, który wyjaśnia, jak skutecznie używać trybu Windows XP.

Źródło: Microsoft

3 thoughts on “Wersja RC trybu Windows XP jest już dostępna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *