Microsoft rezygnuje z Windows 7 E

Microsoft wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie zamierza sprzedawać na terenie Unii Europejskiej specjalnej edycji Windows 7 która pozbawiona jest przeglądarki internetowej.

Gigant z Redmond postąpi zgodnie z zaleceniami Komisji Europejskiej. Rozwiązaniem zastępującym Windows 7 E ma być dodatkowe okno wyboru przeglądarki internetowej – użytkownik będzie mógł wskazać które aplikacje mają być zainstalowane w komputerze oraz która z nich ustawiona zostanie jako domyślna. System będzie posiadał zainstalowaną przeglądarkę Internet Explorer ale przy pierwszym uruchomieniu będzie można pobrać i zainstalować alternatywny produkt. Tym samym Microsoft idzie na rękę Unii Europejskiej która naciskała na wprowadzenie rozwiązania umożliwiające wybór przeglądarki.

Początkowo Microsoft zamierzał wprowadzić do sprzedaży system pozbawiony przeglądarki, a po wydaniu oficjalnego stanowiska przez Komisję Europejską wprowadzić wersję z możliwością wyboru browsera. Opcja ta nie spodobała się jednak producentom komputerów którzy stwierdzili, że późniejsze wycofywanie Windows 7 E może spowodować za dużo zamieszania. To właśnie stanowisko KE oraz producentów OEM przyczyniło się do zmiany planów amerykańskiego producenta oprogramowania. Warto wspomnieć, że dystrybutorzy komputerów będą mogli sami zdecydować która z przeglądarek będzie zainstalowana jako domyślna.

Najnowsze propozycje wydają się być przychylne dla europejskich użytkowników. Klienci nie będą musieli instalować na nowo systemu aby przejść z Windows Vista do Windows 7. Ponadto w sklepach pojawią się wersje typu Upgrade. Użytkownicy którzy dokonali już zakupu Windows 7 E w ofercie przedsprzedażowej (także w Polsce) otrzymają w dniu premiery pełną edycję Siódemki. Jeżeli rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft zostanie zaakceptowane przez KE to w przyszłości również użytkownicy Windows Vista oraz XP będą mogli wybrać przeglądarkę po pierwszym uruchomieniu Internet Explorera.

Źródło: heise online

2 thoughts on “Microsoft rezygnuje z Windows 7 E

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *