Poważny błąd CHKDSK w Windows 7?

Aplikacja CHKDSK w systemie Windows 7 może doprowadzić do niespodziewanej awarii. Jak donoszą specjaliści problem dotyczy wycieku pamięci na partycji niesystemowej.

W skutek błędu może dojść do całkowitego zajęcia pamięci fizycznej co może doprowadzić do zawieszenia Siódemki. Microsoft poinformował, że bada doniesienia o błędzie w finalnej wersji Windows 7. Na razie specjalistom z Microsoftu nie udało się odtworzyć okoliczności, w jakich dochodzi do błędu. Przedstawiciele firmy zaprzeczają też doniesieniom, jakoby błąd był na tyle poważny, że może opóźnić premierę Windows 7.
Jak poinformował Steven Sinofsky z Microsoft narzędzie CHKDSK domyślnie zużywa większość wolnej pamięci. Chodzi bowiem o maksymalnie szybkie sprawdzenie uszkodzonych sektorów na dysku twardym. W tym celu używa się dużo pamięci zakładając, że inne użytkownik nie będzie w tym czasie korzystał z innych aplikacji. Aktualnie trwają intensywne testy na 40 maszynach które przyniosą odpowiedź czy błąd faktycznie spowodowany jest przez CHKDSK czy wina leży po stronie sterowników lub sprzętu.

Źródło: ArcaBit, Neowin

6 thoughts on “Poważny błąd CHKDSK w Windows 7?

  1. Przecież RAM jest po to, żeby go używać… Pogramy powinny używać go jak najwięcej – a zwalniać wtedy gdy jest potrzebny innym programom. To przyspiesza szybkość w porównaniu z ciągłym czytaniem z dysku

  2. dziś podczas grania w Call of Juarez patrzę i na liczniku w gadżetach ponad 80% pamięci Ram używa w menedżerze to samo a mam 4GB więc coś w tym jest teraz kiedy mam włączonego firefoxa i WMP zabiera ponad 30%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *