Continuum for Phones – nowa funkcja Windows 10 [Build 2015]

Jedną z nowości zaprezentowanych podczas konferencji otwierającej Build 2015 jest funkcja Continuum for Phones. Dzięki niej użytkownicy smartfonów z systemem Windows 10 będą mogli podłączyć urządzenie do dużego ekranu i przekształcić telefon w całkowicie funkcjonalny pulpit. Rozwiązanie to może mieć mnóstwo praktycznych zastosowań.

Rozwiązanie pokazane przez Microsoft wygląda bardzo interesująco i może spowodować, że niektórzy użytkownicy zrezygnują z klasycznych komputerów. Smartfon z Windows 10 stanie się wszechstronnym urządzeniem, które może służyć zarówno do telefonowania jak i pracy z klasycznymi aplikacjami na dużym ekranie.

Funkcja została przedstawiona na przykładzie aplikacji pakietu biurowego Office. Po podłączeniu telefonu do ekranu monitora otrzymujemy wygodny widok i tryb edycji dokumentu jakiego nie doświadczymy na żadnym urządzeniu mobilnym. Całość dopełnia możliwość podłączenia zewnętrznych peryferiów takich jak mysz czy klawiatura.

Jeszcze większe możliwości dadzą urządzenia z nowymi procesorami Qualcomm, które będą obsługiwały dwa wyświetlacze. Podczas pracy na zewnętrznym ekranie będzie można nadal odbierać połączenia czy korzystać z innych funkcji telefonu.

Omawiane nowości wymagają jednak nowych urządzeń wyposażonych w odpowiednie rozwiązania technologiczne co oznacza, że z dobrodziejstw Continuum nie skorzystają użytkownicy aktualnie dostępnych smartfonów Lumia z Windows Phone.

Źródło: Microsoft via Instalki

1 thoughts on “Continuum for Phones – nowa funkcja Windows 10 [Build 2015]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *