Desktopowe aplikacje i nowy sposób opłacania zakupów w Windows Store [Build 2015]

Wczorajszy dzień niewątpliwe został zdominowany przez konferencję Build 2015 i informacje na temat nadchodzącego Windows 10. Zmiany, usprawnienia i inne nowości dotknęły wielu elementów najnowszego systemu Microsoftu. Nie inaczej jest z Windows Store, do którego zawitają desktopowe aplikacje i nowy sposób płacenia za zakupy.

O tym, że gigant z Redmond chce stworzyć jeden sklep dla wszystkich swoich urządzeń wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Teraz poinformowano o możliwości dostarczenia na jego wirtualne półki również aplikacji desktopowych, tworzonych na bazie Win32 przy użyciu nowego zestawu narzędzi dla deweloperów (które oczywiście Microsoft udostępni). Czy zatem możemy się spodziewać wysypu znanych programów w nowej, uniwersalnej formie? To zależy już od twórców oprogramowania.

Kolejne nowości to pakiet narzędzi reklamowych umożliwiający m.in. wprowadzanie reklam wideo, wsparcie dla zakupów wewnątrz aplikacji, program członkowski Windows Store dla deweloperów oraz nowy sposób płacenia za interesujące nas programy.

Otóż wzorem Google Play, Microsoft postanowił wprowadzić możliwość doliczenia kosztów aplikacji do rachunku wystawianego nam co miesiąc przez operatora telefonii komórkowej (w przypadku abonamentu). Ma to znacznie ułatwić zakupy w Windows Store tym osobom, które mają telefon, ale nie posiadają karty kredytowej. System będzie wspierany na początku przez około 90 operatorów z całego świata.

Źródło: Neowin via Instalki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *