Czego będzie dotyczyć ostatnia aktualizacja Windows XP?

Kolejna aktualizacja systemu już za cztery dni. Będzie to jednocześnie ostatnie wydanie łatek w ramach Patch Tuesday dla Windows XP oraz pakietu Office 2003. Po tym czasie Microsoft porzuci wsparcie przestarzałej technologii, a użytkownicy będą zmuszeni przenieść się na nowsze rozwiązanie, lub pogodzić się z ewentualnym zagrożeniem. Czego będzie dotyczyć ostatnia aktualizacja Windows XP?

Microsoft poinformował, że 8 kwietnia Windows XP otrzyma krytyczną łatkę dla Internet Explorera 6, 7 oraz 8. Kolejna łatka – tym razem oznaczona jako ważna – będzie dotyczyć samego systemu. Windows Server 2003 otrzyma podobny zestaw aktualizacji.

Pakiet Office 2003, dla którego wsparcie także się kończy, otrzyma dwie poprawki. Jedna została oznaczona jako krytyczna i dotyczy luki w zabezpieczeniach każdej wersji Office’a. Druga z etykietą „ważna” załata problem związany z Microsoft Publisher 2003.

Jak zwykle, Microsoft nie dostarczył szczegółowych informacji na temat aktualizacji, aby do czasu jej przeprowadzenia wykryte luki nie były wykorzystywane przez cyberprzestępców. Najbliższy Patch Tuesday zadebiutuje już 8 kwietnia i będzie jednocześnie ostatnim, jaki pojawi się na platformie Windows XP.

Po tym czasie 12-letni system nie będzie otrzymywał aktualizacji. Jeżeli planujecie pozostać przy Windows XP, koniecznie zapoznajcie się z poradnikiem, który wyjaśnia, w jaki sposób dbać o bezpieczeństwo systemu po zakończeniu wsparcia.

Źródło: Microsoft

One thought on “Czego będzie dotyczyć ostatnia aktualizacja Windows XP?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *