Prace nad Windows Phone 8.1 wciąż trwają

Microsoft zaprezentował w środę nową wersję Windows Phone oznaczoną numerem 8.1, która wywarła na osobach zainteresowanych tematem spore wrażenie. Jak się jednak okazuje, system nie jest jeszcze skończony, a deweloperzy dają sobie kilka dodatkowych dni na załatanie wszystkich błędów.

Ukończenie prac nad systemem zostało zaplanowane na 8 kwietnia – czyli na dzień, w których Microsoft porzuci wsparcie Windows XP. Gotowy kod źródłowy najnowszej i prawdopodobnie finalnej wersji powinien trafić w ręce producentów sprzętu już 14 kwietnia. Wtedy też rozpocznie się ostatni proces przygotowawczy nowych urządzeń z Windows Phone 8.1 na pokładzie.

Pierwsze smartfony z WP 8.1 nie pojawią się na rynku wcześniej, jak na początku maja. Będą to budżetowe modele Nokii. Nieco później, bo w okolicach lipca, zadebiutować ma kolejny high-end tego producenta – Lumia 930.

Niepotwierdzone informacje głoszą również, że nad swoim urządzeniem z Windows Phone 8.1 pracuje Samsung. W najbliższych miesiącach możemy się spodziewać zalewu tańszych smartfonów z tym systemem. Ma to związek ze zniesieniem opłat licencyjnych przez Microsoft.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *