Windows 8 pojawi się także w samochodach

Microsoft wypuścił Windows Phone 8 w 2012 roku. W tym czasie na rynku królował już Android wraz z iOS, przez co mobilne kafelki wyglądały przy nich nieco ubogo i do tej pory muszą nadrabiać straty. Zdaje się, że gigant z Redmond nie popełni tego samego błędu w przypadku samochodów. Na początku marca świat obiegła informacja o specjalnych wersjach iOS oraz Androida, które pojawią się na pokładzie popularnych aut. Do tego zestawu dołączy także Windows 8.

Microsoft zaprezentował samochodową wersję Windows 8 podczas konferencji BUILD 2014 w San Francisco. Interfejs będzie mocno przypominał to, co znamy z Windows Phone 8 lub Windows RT. Ekran kafelkowy zostanie jednak odpowiednio przystosowany, aby jego obsługa była prosta i nie wymagała zbyt dużo uwagi użytkownika.

System będzie korzystał ze specjalnego sklepu Windows Store, w którym znajdziemy aplikacje przystosowane do działania w samochodzie. Warunkiem jest przejrzyste menu, duże przyciski oraz brak elementów, które przykuwałyby uwagę kierowcy na dłużej, niż kilka sekund. Użytkownik będzie mógł przypinać ulubione aplikacje do ekranu startowego.

windows 8 samochod fotka
Menu aplikacji samochodowego Windowsa

System będzie oczywiście komunikował się ze smartfonem z Windows Phone, umożliwiając wykonywanie połączeń głosowych czy odczytywanie SMS-ów.

Nowy Windows jest aktualnie testowany w samochodach na torze wyścigowym w Seattle. Nie wiadomo, kiedy ewentualnie będzie dostępny dla szerszej publiki oraz jacy producenci będą nim zainteresowani.

Źródło: The Verge. INSTALKI.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *