Pierwszy smartfon z kafelkami od Prestigio

Zapowiedź Windows Phone 8.1 podczas konferencji BUILD 2014, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu, przyniosła nie tylko nowości w kafelkowym systemie operacyjnym Microsoftu, ale również obietnicę większej ilości smartfonów na nim opartych. Z tego też względu firma Prestigio, dotychczas kojarzona z Androidem, przedstawiła MultiPhone PAP5507DUO.

MultiPhone PAP5507DUO to jak sama nazwa wskazuje, smartfon wyposażony w dual-SIM. Konstrukcja została oparta na czterordzeniowym procesorze firmy Qualcomm z zegarem 1,2 GHz oraz 1 GB pamięci RAM. Na pliki użytkownika przygotowano 8 GB przestrzeni z możliwością rozszerzenia o kolejne 32 GB za pomocą karty microSD.

5-calowy ekran IPS działa w rozdzielczości 1280×720 pikseli. Ponadto smartfon został wyposażony w 8-megapikselowy aparat tylny z autofocusem oraz 2-megapikselową kamerkę przednią do wideorozmów.

Nowy MultiPhone został oczywiście oparty o najnowszy system operacyjny Windows Phone 8.1. PAP5507DUO zawita do Polski już na początku lipca. Niestety aktualnie nie znamy jego ceny.

Źródło: Prestigio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *