Czy czeka nas kolejna aktualizacja Windows Phone 7 “Tango”?

Microsoft lada chwila udostępni główną aktualizację mobilnego systemu operacyjnego Windows Phone 7 o nazwie kodowej “Mango”. Wraz z aktualizacją, planowane jest wydanie nowej kolekcji smartfonów z aktualizacją Mango od różnych producentów. Ostatnio jednak pojawiły się pogłoski na temat kolejnego wydania WP7 – które nosi kryptonim “Tango”.

Na temat tej aktualizacji wiadomo niewiele, jednak portal ZDNet ujawnił szczegóły z anonimowych źródeł, które dotyczą przyszłej aktualizacji. Tango może w rzeczywistości być podzielone na dwie aktualizacje systemu operacyjnego, które mają być wydane jeszcze przed systemem Windows Phone 8 o nazwie kodowej “Apollo”. Kolejna główna wersja Windows Phone OS, jest podobno zaplanowana na koniec roku 2012.

Wracając do Tango: według cytowanego artykułu, “Tango może być specjalną wersją systemu operacyjnego, przygotowaną na tańsze wersje urządzeń w Windows Phone. Głównym przeznaczeniem dystrybucji ma być rynek azjatycki.” Inne pogłoski sugerują, jakoby pierwsze smartfony Nokii z WP7 miały być wyposażone w system w wersji Tango. Wydaje się jednak, że zgodnie z zapowiedziami Nokia wyda smartfony z wersją Mango.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *