Szczegóły planów Skype po przejęciu przez Microsoft

Podjęta w maju 2011 decyzja Microsoftu o nabyciu Skype za sumę 8,5 mld dolarów nie dość, że wprowadziła nowy układ sił w usługi internetowe, to jeszcze była szokująca dla wielu osób w branży. Mimo, iż w kilka miesięcy po jej ogłoszeniu, firmy wciąż oczekują na oficjalnie domknięcie dealu (Microsoft i Skype wciąż czekają na zatwierdzenie przejęcia przez UE), Skype już myśli o przyszłości w nowej roli – jako oddział Microsoft.

Według wywiadu dla Forbesa, wiceprezes Skype Neil Stevens mówi, że firma już myśli o tworzeniu aplikacji Skype specjalnie dla systemu operacyjnego Microsoft Windows Phone. Według Stevensa, aplikacja może mieć inny wygląd i funkcje niż typowe aplikacje na smartfony z innym systemem. Jednym z powodów jest to, że Microsoft powinien umożliwić lepszy dostęp do swojego systemu operacyjnego dla smartfonów. “Aplikacja Windows Phone, ma pokazać ludziom jak największe możliwości programu Skype bez ograniczeń sprzętowych lub software’owych”. Usługa Skype ma być stopniowo dodawana do innych produktów Microsoft: w tym Xbox 360, Xbox Live oraz, oczywiście, w nadchodzącym systemie operacyjnym Windows 8.

Skype opracowuje właśnie program reklamowy w swoich produktach oraz zapewnia o kontynuowaniu partnerstwa Skype z portalem Facebook. Niedawno Skype udostępnił funkcję wideo-rozmowy na Facebooku, teraz planuje także dodanie wsparcia dla połączeń wychodzących z Facebook na telefony komórkowe i stacjonarne.

Źródło: Neowin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.