Visual Studio LightSwitch 2011 już dostępny

Firma Microsoft udostępniła produkt Visual Studio LightSwitch 2011. Rozwiązanie umożliwia szybkie tworzenie aplikacji biznesowych. Produkt komunikuje się z użytkownikami zarówno w języku angielskim, jak i polskim – za pomocą dodatku CLIP.

LightSwitch 2011 to nowy produkt pakietu Visual Studio. Przeznaczony jest do tworzenia skalowalnych aplikacji, mających możliwość łączenia się z istniejącymi źródłami danych i systemami oraz Web services. LightSwitch współpracuje z pakietem Microsoft Office i portalem SharePoint. Obsługuje również platformę Silverlight w wyniku, czego pozwala tworzyć aplikacje WWW działające w przeglądarce i na desktopie.

Rozwiązanie potrafi też automatycznie wdrożyć przygotowane oprogramowanie na platformie Windows Azure oraz tworzyć zwykłe aplikacje klienckie. Interfejs graficzny może być generowany z wykorzystaniem gotowych, zdefiniowanych szablonów. LightSwitch oferuje również zaawansowanym programistom oraz zespołom programistycznym możliwość pisania także bardziej skomplikowanych rozwiązań, w zależności od różnych scenariuszy biznesowych.

Rozwiązanie komunikuje się w języku polskim, dzięki zastosowaniu dodatku Microsoft Captions Language Interface Pack (CLIP) – tłumacza, który wyświetla przekłady angielskich elementów interfejsu w postaci etykiet. Pakiet CLIP pomaga w nauce obsługi i użytkowaniu programu Visual Studio Lightswitch, wyświetlając tłumaczenia najczęściej używanych elementów interfejsu użytkownika aplikacji. Aby użyć tej funkcji, wystarczy zatrzymać kursor myszy na tekście, który chce się przetłumaczyć i poczekać na wyświetlenie wyniku. Użytkownicy mogą także dodawać własne tłumaczenia, a także kopiować i wklejać wyniki tłumaczeń.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do pobrania wersji testowej pakietu oraz dodatku CLIP. Więcej informacji na temat produktów znaleźć można na stronie producenta.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *