Windows 7 do końca roku na 42% komputerów

Windows Phone 7 nie zdobył dużej ilości użytkowników, natomiast jego większy brat, Windows 7 ma się świetnie. Najnowsze badania wykonane przez Gartnera wskazują, że pod koniec 2011 roku aż 42% wszystkich komputerów osobistych będzie działało pod kontrolą “siódemki”. Konkurencja wypada w tym zestawieniu słabo, dodatkowo prognozy nie wskazują aby sytuacja ta miała ulec zmianie.

Tak duży udział może być zaskakujący, zwłaszcza, że Windows 7 jest dostępny od niedawna. Według danych Gartnera w tym roku około 94% nowych komputerów działa pod kontrolą właśnie Windows 7. Nowy system najszybciej wdrażają przedsiębiorstwa ze Stanów Zjednoczonych oraz Azji. W Europie tempo migracji w ostatnim czasie spadło, jest to związane z problemami gospodarczymi. Również w samej Japonii, którą nawiedziły trzęsienia ziemi, mniej firm przechodzi na system Microsoftu.

Gdzie jest konkurencja? Mac OS w 2010 roku był zainstalowany na 4% sprzedawanych komputerów. W tym roku wynik ma się poprawić i wyniesie 4,5%. Linux w ciągu najbliższych pięciu lat, według badania, ma kontrolować poniżej 2% komputerów. Gartner wskazuje wysokie koszty migracji jako powód małej popularności Linuksów. Według Gartnera, w ciągu najbliższy lat, systemy Chrome OS, Android, webOS nie mają szans na znaczący udział w rynku komputerów. Analitycy uważają, że powinny one szukać swojego miejsca w czytnikach książek, tabletach oraz urządzeniach mobilnych.

Źródło: Gartner

3 thoughts on “Windows 7 do końca roku na 42% komputerów

  1. I tak trzymać. Przesądziłem sprawę że Windows 7 będzie miał ponad połowę rynku. Do tego można nadmienić że z dnia na dzień maleje liczba komputerów z Windows XP. Nie bawem pewno usłyszymy że sprzedano pół miliona licencji na Windows 7 ! A będzie to już bliskie jak nie 50% udziału tego systemu w rynku. Sporo temu zawdzięcza instalowanie na nowym sprzęcie W7 który kupujemy w sklepach i bardzo dobrze 🙂

    Jak ktoś chce podyskutować więcej na temat os Windows XP czy 7 to zapraszam na gg 13267335 🙂 – odpisuję jak słoneczko się świeci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *